Zarządzanie tożsamością TS3


Iwonka

Recommended Posts

Cześć :)

W tym temacie postaram się Wam pokazać  jak przenieść tożsamość naszego Team Speak na inny komputer lub po prostu zabezpieczyć się przed ewentualnym formatem komputera, żeby nie stracić uprawnień na swoich kanałach.

EKSPORTOWANIE


cd87429dee0f04e8.jpg


Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to wejść w ustawienia tożsamości.

02.jpg

Ja na potrzeby tego poradnika utworzyłam sobie wcześniej tożsamość o nazwie Bot2. To nią będziemy chcieli sobie zabezpieczyć, a następnie wczytać na nowo. Jeśli nie tworzyliśmy innych tożsamości naszą tożsamością, której używamy jest „Default„, a więc to nią należy sobie zabezpieczyć.

Aby zabezpieczyć tożsamość klikamy export.

03.jpg
 

Wyświetla nam się ostrzeżenie, abyśmy nikomu nie dawali otrzymanego pliku, gdyż wszystkie uprawnienia będą należeć do niego! Klikamy „Yes„.

04.jpg

Wybieramy sobie miejsce docelowe dla naszej tożsamości oraz nazywamy sobie ją jak tylko chcemy. Ja nazwałam ją bot.


IMPORTOWANIE

Importowanie jest podobne do procesu eksportowania jednak to ono pozwala nam odzyskać naszą tożsamość z wcześniej utworzonego pliku, abyśmy mogli korzystać z naszych uprawnień na dwóch komputerach lub po prostu odzyskać starą tożsamość po formacie.

cd87429dee0f04e8.jpg

Tak jak przy eksportowaniu musimy wejść do ustawień tożsamości.

02.jpg

Tym razem korzystamy z opcji Import.

05.jpg

Wybieramy plik, który zabezpieczyliśmy sobie na pendrive, płycie lub innym nośniku. Klikamy otwórz.

06.jpg

Jak widać program zaimportował nam naszą tożsamość. Ja robiłam to na tym samym komputerze, dlatego nowo utworzona tożsamość nazywa się Bot2_1.

16f134091d290ca9gen.jpg

Należy pamiętać, aby przy logowaniu na serwer mieć wybraną naszą zaimportowaną tożsamość. Kiedy podczas logowania chcemy wybrać tożsamość musimy rozwinąć okno przyciskiem „More” oraz w polu „Identity” wybrać naszą zaimportowaną tożsamość – w tym wypadku Bot2.



Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • Iwonka pinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing

    • No registered users viewing this page.